wtorek, 22 lutego 2011

Obszary internetu - e-biznes

obszary internetu - e-biznes

Autorem artykułu jest jaras jartyRefleksje i porady związane z zarabianiem w internecie za pośrednictwem programów partnerskich. Temat staje się coraz popularniejszy i atrakcyjniejszy. Artykuł jest skierowany do tych, którzy chętnie w tym uczestniczą, bądź mają nieprzepartą chęć zacząć.
W sieci można wszystko.

Każdy kto się zetknął z internetem dobrze o tym wie. Równie dobrze jak wszystko inne, można sobie zarobić kilka złotych. Ten obszar nazywany jest popularnie e-biznesem.

W e-biznesie nie ma jeszcze zbyt wielkiej konkurencji, co najwyżej są nieumiejętnie wykorzystywane możliwości. Nie piszę tu o zachodzie, a o rodzimym rynku. Powstają jednak dobre pomysły lub są kopiowane ze sprawdzonych systemów zachodnich. I dobrze.

Ja sam nie zakładam jeszcze żadnego e-biznesu, ale chętnie pośredniczę w sprzedaży towarów na zasadach partnerskich. Wykorzystywane do tego są programy partnerskie, a ja za sprzedaż towaru lub usługi otrzymuję prowizję. Od 40 do 5%, jednak z nieukrywaną przyjemnością i ochotą osobistą.

Księgarnie oferujące książki można zawsze podpiąć na stronie wykorzystując książkę związaną tematycznie z tym co już się robi w sieci. To się sprawdza. Przyjaciele i znajomi, poproszeni, również są skłonni dokonać zakupu w sprawdzonych przez nas systemach sprzedaży.

Ciekawą ofertą są elektroniczne książki, e-booki i audio-booki. Ekologiczny aspekt tego towaru jest wart zainteresowania. W sieci funkcjonuje kilka wydawnictw, niektóre z nich oferują korzystną prowizję za pośrednictwo w sprzedaży swojej oferty, z której warto skorzystać.

Tego typu sprzedaż, tematycznie związana z tym co robimy w sieci może się przydać, gdy przychodzą rachunki za korzystanie z internetu. Przydaje się równie dobrze wtedy, gdy prowadzimy jakiś serwis, strony internetowe czy choćby bloga. Każde to działanie może nam przynieść dochód, niekoniecznie tylko koszt.

Można robić specjalne strony pod konkretny temat, konkretny sklep i jego ofertę. Tematyczne pod oferowane w programach partnerskich usługi. Każdą z tych stron można spleść ze sobą wykorzystując odnośniki przez co nasza oferta staje się bogatsza i atrakcyjniejsza dla odwiedzających.

Czy można z tego wyżyć? Jeśli tylko się nad tym popracuje to na pewno. Można pomyśleć, że gdyby się miało prowizje w sklepie osiedlowym, oblatało wszystkich mieszkańców i otrzymywało za nich prowizję, to byłby jakiś zarobek. Tu jest podobnie, tylko nie trzeba latać na prywatnych, osobistych i przecież własnych nogach. Wystarczy na siedząco popularyzować strony... i nie jest to jednorazowa akcja.

W sieci wszystko można.
Obszary internetu - e-biznes
---

jeszcze jedno biznes forum,
na którym możesz za darmo reklamować swoją działalność


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz