sobota, 11 grudnia 2010

Program partnerski – sposób zarabiania przez Internet

Program partnerski – sposób zarabiania przez Internet


Autorem artykułu jest Tomasz Szopiński
Artykuł opisuje istotę działania programów partnerskich jako jednego ze sposobów zarabiania przez internet.
Program partnerski – sposób zarabiania przez Internet.

Artykuł opisuje istotę działania programów partnerskich.

Serwisy oferujące usługi czy też sprzedaż produktów za pośrednictwem Internetu w celu pobudzenia sprzedaży wdrażają programy partnerskie polegające na współpracy pomiędzy serwisem oferującym dane produkty czy też usługi a serwisem lub serwisami które podejmują się w zamian za gratyfikację promocji i umożliwiania kupna tych produktów lub skorzystania z usług. Przykładem mogą być serwisy oferujące płatne treści. Serwisy te płacą osobom które nakłonią innych użytkowników Internetu do wykupu dostępu do treści zawartych w serwisie. Istota programu jest bardzo prosta. Osoba zainteresowana programem partnerskim rejestruje się na stronie serwisu oferującego płatne treści otrzymując własny numer w programie partnerskim. Uczestnik programu partnerskiego polecając serwis innym internautom kieruje ich poprzez własną stronę internetową na stronę płatnego serwisu poprzez własny link partnerski zawierający jego unikatowy numer w programie partnerskim. Osoba wchodząca na stronę serwisu za pomocą linku partnerskiego otrzymuje plik cookies, który jest zapisywany na jej komputerze. Jeżeli polecona osoba wykupi dostęp do serwisu będzie miała cookies z unikatowym numerem w programie partnerskim. Dzięki temu wiadomo jest z czyjego polecenia dana osoba wykupiła dostęp do treści zawartych w serwisie.

Jak wybrać program patnerski? Istnieje możliwość ustalenia trzech rodzajów wynagradzania partnera przez sprzedawcę.

Wynagradzanie za kliknięcie w banner lub link tekstowy. Partnerowi zostaje naliczona prowizja niezależnie od tego czy internauta który został przekierowany z jego strony do serwisu oferującego produkty czy też usługi dokonał zakupu, rejestracji itd. Uważam to za najmniej korzystną formę współpracy dla osób przystępujących do programów partnerskich.

Drugi rodzaj wynagradzania polega na tym, że partner umieszcza na swojej stronie odnośnik do formularza, ankiety lub też demonstracyjnej wersji programu i otrzymuje wynagrodzenie jeżeli Internauta odwiedzający jego stronę dokona działania zamierzonego przez sprzedawcę np. zarejestruje się czy też pobierze demonstrację programu.
Wreszcie trzeci rodzaj wynagradzania. Przy tego rodzaju rozliczeniu zapłata partnerowi przez sprzedawcę następuje dopiero wtedy kiedy klient dokona zakupu danego produktu czy też skorzysta z oferowanej usługi.

Polecam kurs na temat zarabiania przez internet na stronie www.bonno.pl/pp

---

Tomasz Szopiński jest autorem darmowego kursu na temat zarabiania przez internet na stronie www.bonno.pl/ppArtykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

  1. najprościej zarabiać na tym, co już się umie i wie, czyli na własnej wiedzy. Internet jest tak pełen różnej maści użytkowników, że znalezienie niszy owinno być najważniejszym warunkiem generowania dużych dochodów.

    OdpowiedzUsuń