czwartek, 9 grudnia 2010

Jak skłonić użytkowników do klikania w linki partnerskie

Jak skłonić użytkowników do klikania w linki partnerskie


Autorem artykułu jest Katrina
Czy wiesz w jaki sposób zamieszczać linki partnerskie, aby wygenerowały one jak najwięcej kliknięć? Poniższy artykuł podpowie Ci jak tego dokonać.
Jeżeli należysz do jakiegoś członkiem programu partnerskiego (np. PP księgarni czy też sklepu), dążysz do uzyskania jak największej liczby kliknięć, która wiąże się także z liczbą dokonanych przez użytkowników zakupów. Zanim przejdziesz do głównej treści tego artykułu, zastanów się który ze sposobów zamieszczenia linków partnerskich jest bardziej skuteczny: duży banner flashowy czy link tekstowy w treści artykułu? A teraz możesz sprawdzić czy wybrałeś/aś prawidłową opcję.

To w jaki sposób zamieścisz link partnerski w swoim serwisie ma spore znaczenie i od tego zależy ile osób zdecyduje się kliknąć w taki link. Jak wykazały badania, najbardziej efektywnym sposobem na pozyskanie jak największej ilości kliknięć są linki tekstowe powiązane z treścią artykułu, w jakim się znajdują.

Internauci, wyczuleni na tradycyjne reklamy w formie bannerów, starają się unikać ich, a nawet blokować jeśli mają taką możliwość. Jednak kiedy czytają ciekawy artykuł i napotykają w nim na odnośniki do powiązanych stron, większość w nie kliknie chcąc dowiedzieć się czegoś więcej. A w takim przypadku dzieli Cię tylko 1 krok od zarobku - dokonanie zakupu.

Dlatego też staraj się dostarczać swoim czytelnikom interesujące darmowe artykuły, np. recenzje książek w przypadku gdy zapisałeś się do PP księgarni. Dzięki temu, tym bardziej jeśli recenzja jest pozytywna i zachęcająca, skłonisz część użytkowników do przejścia na stronę księgarni i dokonania zakupu. Nie uzyskasz jednak takiego efektu, jeśli zdecydujesz się wstawiać linki gdziekolwiek, nawet do artykułów, które kompletnie nie są powiązane z produktami, na jakie internauci natrafią po kliknięciu w link partnerski. Przemyśl więc dobrze jak uzyskać największą klikalność, a zarazem najwięcej sprzedaży dokonanej za pośrednictwem Twojego serwisu.
---

Pomysły na biznesArtykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz