sobota, 11 grudnia 2010

Program partnerski a płynność finansowa.

Program partnerski a płynność finansowa.


Autorem artykułu jest Agnieszka Kądziołka
Jak program partnerski może nam pomóc w zachowaniu płynności finansowej?
Prowadząc firmę w obecnych czasach można bardzo łatwo utracić płynność finansową. Mimo tego, że na wg księgowości mamy zyski, na koncie możemy mieć kwotę bliską zeru i brak środków na bieżące płatności.

Dlaczego tak się dzieje?

Otóż, niewiele firm płaci wszystkie swoje faktury w terminie. Czasem konieczne są upomnienia i wezwania do zapłaty. Brak płatności nie zawsze wynika ze złej woli naszego klienta. Czasem nie ma on po prostu środków, aby nam zapłacić, gdyż jego klienci też nie płacą. I koło się zamyka.

Dlaczego program partnerski może nam pomóc w zachowaniu płynności finansowej?

Ponieważ przez pewien czas korzystamy z pieniędzy naszych Partnerów. To taka nieoprocentowana pożyczka krótkoterminowa. :)
Partnerzy generują nam sprzedaż, od której otrzymują prowizję. Ale nie dostają jej od razu - nalicza się im ona na ich koncie partnerskim.

Każdy program partnerski ma zwykle ustalony próg wypłaty, dopiero po osiągnięciu którego Partnerzy mogą wypłacić swoje pieniądze.

Dodatkowo, wypłaty dla Partnerów robi się zwykle jednego dnia miesiąca, który zdefiniujemy w regulaminie programu partnerskiego.

Dla nas oznacza to tylko jedno - zanim Parter otrzyma swoje pieniądze, możemy nimi dowolnie dysponować.

Oczywiście w dalszym ciągu musimy dbać o cashflow, pilnować wpływów od naszych klientów aby nie dopuścić do sytuacji, że nie mamy na wypłaty dla Partnerów. Nie ma nic gorszego jak plotka puszczona w sieć, że mamy problemy finansowe i grozi nam upadłość.

---

blog.netina.pl - jak prowadzić skuteczny program partnerski?
Netina.pl - Profesjonalny Program Partnerski dla Twojego sklepuArtykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz