czwartek, 27 stycznia 2011

Programy Partnerskie od podszewki (cz. 2)

Programy Partnerskie od podszewki (cz. 2)

Autorem artykułu jest Monika WędrochaJak działa Program Partnerski od środka, jak wyglądają techniczne ciekawostki z tego zakresu.. (ciąg dalszy)
W poprzedniej części opis Programów Partnerskich od środka został przeprowadzony poprzez poszczególne części służące Tobie do zarządzania Programem - jako administrator. W tej części głównej mierze przyjrzymy się panelowi Partnera również na przykładzie Programu Partnerskiego Netigo.pl.

PANEL TWOJEGO PARTNERA

Panel Partnera z reguły ma mniej pozycji niż menu administratora. Najważniejszą funkcją w panelu Partnera są statystyki. W tym menu wyróżniamy również na przykładzie Programu Partnerskiego Netigo.pl działy: informacje, finanse, materiały promocyjne, konfigurację i oczywiście wcześniej wspomniane już statystyki.

INFORMACJE

Partner powinien być dobrze poinformowany w działaniu serwisu, którego produkty promuje. Dlatego też w tym dziale ma dostęp do różnego rodzaju dokumentów (np. regulamin, umowa partnerska, wzór rachunku itp.).

STATYSTYKI

Dział ten można podzielić na statystyki ogólne, przekierowania oraz drugi poziom. W statystykach ogólnych Partner ma dostęp do swoich statystyk (w odróżnieniu do statystyk ogólnych administratora, gdzie dostępne były statystyki zbiorcze), przekierowania mają podobną funkcję jak w przypadku panelu administratora, jednak z tą różnicą, że nie ma potrzeby używania filtra według kryterium identyfikatora Partnera. Drugi poziom ma służyć do monitorowania Partnerów, którzy zarejestrowali się w programie z polecenia danego Partnera.

FINANSE

Partner powinien mieć również wgląd do prowizji, które wypracował i wypłat, które z tego tytułu może wykonywać. Dlatego też dział finansów został podzielony na prowizje i wypłaty. Partner ma możliwość zobaczyć historię wypłat, aktualną kwotę, którą może wypłacić, a także próg wypłaty i sumę wypłaconych wcześniej prowizji.

MATERIAŁY PROMOCYJNE

W materiałach promocyjnych znajdują się różnego rodzaju narzędzia, które mają za zadanie pomóc Partnerowi w skutecznej promocji. Materiały te mogą oczywiście różnić się w poszczególnych programach. W przypadku programu Netigo.pl są to między innymi: linki tekstowe (pomocne w tworzeniu linków partnerskich), banery i pliki (podobna idea do linków tekstowych - różnica polega na tym, że tutaj mamy dostępne pliki graficzne) oraz inne narzędzia (np. ebooki z linkiem partnerskim w środku).

KONFIGURACJA

Konfiguracja to miejsce, gdzie partner umieszcza swoje dane, aby otrzymać wypłatę oraz opcjonalnie dostępne przepisywanie linków partnerskich do innych serwisów - promując dany serwis i zarabiając w kilku Programach Partnerskich jednocześnie. Ta opcja jest nowością wprowadzoną przez serwis Netigo.pl, dzięki której do Programu Partnerskiego Netigo.pl chętnie zapisuje się coraz to większa liczba Partnerów.
---

Netigo.pl - Twoja droga do e-biznesu


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz