czwartek, 27 stycznia 2011

Garść wiadomości o Programach Partnerskich

Garść wiadomości o Programach Partnerskich

Autorem artykułu jest Monika WędrochaPodstawowe informacje o Programach Partnerskich.
Program Partnerski to doskonałe narzędzie do zarabiania w Internecie. Działając w Programach Partnerskich, niczego nie tracimy, możemy jednak wiele zyskać. Jak to wszystko działa? Otóż - mówiąc najprościej - pośredniczymy w sprzedaży produktów lub usług pomiędzy sprzedającym i kupującym, otrzymując w zamian ustaloną prowizję.

Prowizja zwykle jest procentem od danej sprzedaży, który obliczany jest dzięki specjalnym linkom partnerskim, które informują, kto jest polecającym w danej transakcji.

Zainteresowanie Programami Partnerskimi rośnie praktycznie z dnia na dzień. Jako świetny sposób na generowanie dochodów, są narzędziem, którego popularność rośnie w siłę w bardzo szybkim tempie. Zarabianie w Programach Partnerskich jest wysoce korzystne dla obu stron: Partner zyskuje prowizję, a sprzedający - Klientów i zyski.

Wiele profesjonalnych firm oferuje w Internecie przystąpienie do swojego Programu, często również pojawiają się na rynku firmy, które właśnie przekonały się do fenomenu Programów i uruchomiły nową ofertę właśnie u siebie.

Programy Partnerskie możemy podzielić na kilka rodzajów. W pierwszym podziale możemy wyróżnić Programy ze względu na to, od czego generowana jest prowizja:

1. PPC - Pay Per Click - prowizja generowana jest od kliknięć w baner lub link Partnera.
2. PPS - Pay Per Sale - prowizja generowana jest od sprzedaży produktu lub usługi.
3. PPL - Pay Per Lead - prowizja generowana jest za wypełnienie np. ankiety, jakiegoś formularza itd.

Programy Partnerskie możemy również podzielić ze względu na poziomy, od których naliczana jest prowizja. Tutaj wyróżniamy programy:

1. Jednopoziomowe - prowizja naliczana jest bezpośrednio za wypełnienie ankiety lub sprzedaż dokonaną z danego linku partnerskiego.
2. Dwupoziomowe - prowizja może być naliczana również od Partnera, który dołączył do Programu z naszego polecenia.
3. Wielopoziomowe - prowizja może być naliczana także od innych Partnerów, którzy dołączyli do Programu dzięki naszym Partnerom
- w jednej linii/wiele poziomów.

W Internecie możemy również znaleźć wiele mieszanych form Programów Partnerskich dla uatrakcyjnienia danej oferty.
---

Netigo.pl - Twoja droga do e-biznesu


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz