wtorek, 30 listopada 2010

Dochód pasywny vs. pensja pracownicza

Dochód pasywny vs. pensja pracownicza


Autorem artykułu jest Piotr Łoszewski
Dlaczego warto zacząć pracę w programach partnerskich? Jak przekonac kogoś w kilku zdaniach ,że taka forma zarobku ma dużo większy sens od pracy na etacie? Przekonaj się sam czy wiesz jak to zrobić.

Dyskusje mają to do siebie ,ze skłaniają nas do przemyśleń. Gdy siostra zadała mi wczoraj pytanie "jaki mam pomysł na życie" wiedziałem ,że czeka mnie kolejna trudna rozmowa .W mojej całej rodzinie jest tylko kilka osób posiadających zarejestrowaną działalność gospodarczą ,a inni utrzymają się z większych bądź mniejszych pensji ,lecz żaden z członków rodziny nie ma zielonego pojęcia o zarobku w internecie. Spowodowało to ,że często dochodzi do wymiany zdań takich jak ta wczoraj. Całą rozmowę skrócę tak ,aby pominąć nieistotne kwestie ,lecz zachować sens całej konwersacji.

-Jaki masz pomysł na życie? - zapytała moja siostra
-Zamierzam stale powiększać swój dochód pasywny ,ani razu nie pracując na etacie - odpowiedziałem
-Już miesiąc pracujesz w tych programach partnerskich i nic nie zarobiłeś. Ja pracuje miesiąc w restauracji i już dostałam pieniądze - odparła
-Nie możesz oczekiwać ,że każdy biznes od pierwszego dnia będzie przynosił kolosalne zyski. Za kilka miesięcy będę zarabiał wcale nie pracując. Ty będziesz dostawać pieniądze tylko wtedy ,gdy pójdziesz do pracy. - powiedziałem
-Dlaczego więc nie pójdziesz do pracy ,jednocześnie pracując w programach partnerskich? - zapytała
-Bo nigdy nie pracowałem na etacie i boje się ,że się od tego uzależnię. Skoro nie pracuję na etacie ,a jedynie w programach partnerskich to mam większą motywację do rozwijania całego systemu stron ,które mają na mnie zarabiać.

Na tym rozmowa się skończyła ponieważ moja siostra nie zrozumiała (chyba) ostatniej części mojej wypowiedzi. Dlaczego akurat takie odpowiedzi?

Zamierzam powiększać swój dochód pasywny i nie angażować się w pracę etatową ,ponieważ tylko dochód pasywny gwarantuje Ci zarobek w zamian za jednorazowo wykonaną prace. Po stworzeniu ministrony pod wybraną książkę ,opublikowaniu jej i wypozycjonowaniu nie pozostaje Ci nic innego jak czekać na zysk. Wystarczy ,abyś opiekował się swoja domeną i serwerem ,a strona będzie istnieć w sieci i zarabiać dla ciebie . Praca włożona w jej przygotowanie jest JEDNORAZOWA .

Druga sprawa to to ,że nie możesz liczyć na natychmiastowy zysk. W programach partnerskich trzeba być cierpliwym i wytrwale dążyć do celu jaki sobie postawicie. Jeśli zniechęcicie się po miesiącu brakiem zarobków to sugeruję wam przemyśleć jedną rzecz - czy Michael Dell stał się bogaty po zaprogramowaniu swojego pierwszego komputera? Był cierpliwy i robił to co do niego należało. Jeśli by teraz usiadł i nic nie robił i tak by liczył zyski. Tylko dzięki cierpliwości osiągniecie cokolwiek w e-biznesie.

Co do odpowiedzi na trzecie pytanie ,każdy ma własną hipotezę. Nie zamierzam pracować na etacie dlatego ,że jestem bardzo leniwym człowiekiem ;) . Praca etatowa kojarzy mi się z wygodą ,ponieważ robisz to co do Ciebie należy ,a następnie dostajesz za to pieniądze. Prowadząc własną działalność związaną z programami partnerskimi musisz wykonać określoną liczbę ministron ,następnie przychodzi czas na pozycjonowanie i nadzorowanie czy strony mają odwiedziny. Do tego dochodzi narzędzie marketingowe jakim jest blog .Wiele osób zbyt dużo myśli ,za mało robi ,a następnie zniechęca się do takiej formy zarobkowej. Skutkuje to tym ,że decydują się na pracę na etacie ,a 70% z nich przez całe życie zastanawia się ,jak związać koniec z końcem.Jeśli jesteś bardzo pracowity/a ,możesz liczyć na szczęście ,że dostaniesz się do tych 30% .Jednak pomyśl przez chwilę czy samo myślenie,że uda Ci się znaleźć dobrą pracę po studiach ,bez innych źródeł dochodu nie jest lekkim hazardem?

Na koniec moja siostra powiedziała coś co dodało mi 100% motywacji - "zobaczymy za pół roku ,jak na tym wyjdziesz". Dzięki temu wiem ,że muszę się postarać jeszcze bardziej nad rozwojem mojego biznesu.


Artykuł pochodzi z mojego bloga .


---

Zapraszam na mojego blogą poświęconego programom partnerskim .Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz