poniedziałek, 30 maja 2011

Portfel – nie tylko inwestycyjny

Portfel – nie tylko inwestycyjny

Autorem artykułu jest Tomek UrbanW inwestowaniu mamy takie pojecie jak portfel inwestycji. W skrócie chodzi o to by inwestować w kilka rzeczy jednocześnie, nie skupiać się na jednej inwestycji, związane jest to z ryzykiem związanym z każdą inwestycją.

Przykładowo gdy fundusze idą w dół, a nasze inwestycje składały się w 100% z f...
W inwestowaniu mamy takie pojecie jak portfel inwestycji. W skrócie chodzi o to by inwestować w kilka rzeczy jednocześnie, nie skupiać się na jednej inwestycji, związane jest to z ryzykiem związanym z każdą inwestycją.

Przykładowo gdy fundusze idą w dół, a nasze inwestycje składały się w 100% z funduszy inwestycyjnych, to możemy dużo stracić. Gdyby jednak nasz portfel inwestycyjny składał się w 50% z funduszy i z 50% z nieruchomości, wtedy tylko połowa naszych inwestycji była by zagrożona.

Portfel programów partnerskich

Analogiczne ryzyko jak w przypadku inwestycji, możemy zaobserwować działając w programach partnerskich. Gdybyśmy działali tylko w jednym pp, w przypadku jego zakończenia, awarii itd. - tracimy cały nasze dotychczasowe źródło przychodów. Można to porównać do utraty pracy.

Jednakże działanie w programach partnerskich ma tą wyższość w stosunku do pracy etatowej, że tu przed utratą pracy możesz się zabezpieczyć! Robimy to działając jednocześnie w kilku, najlepiej powiązanych tematycznie programach partnerskich. Wtedy w przypadku przerwania jednego ze źródeł dochodu, możemy liczyć na pozostałe.

Portfel stron www…

Ostatnio jedna z moich stron przestała działać na kilka dni z powodu awarii serwera – no cóż zdarza się w najlepszej rodzinie. Przyznam, że nie byłem zadowolony z tej sytuacji, tak jakbym utracił główne źródło dochodów – tak mi się przynajmniej wydawało.

Jednakże i przed taką sytuacją przy pomocy funkcji portfela jak się okazało byłem zabezpieczony – nie straciłem źródła przychodów z powodu wyłączenia strony www. Owszem przychody mi przez ten okres spadły o jakiś tam procent, w szczególności z programów płacących bezpośrednio za kierowanie ruchu internatów. Jednakże nie był to, aż tak drastyczny spadek jakiego się spodziewałem. Na całe szczęście pozostałe moje strony znajdują się na innych serwerach, których nie dotknęła awaria.

Dlatego też moja rada, nie inwestuj całej swojej pracy w jedną stronę www. Nie uzależniaj się od jednej! – jeśli tylko chcesz być spokojniejszy o swoje dochody.

Wieczne prowizje

Wieczną prowizje mógłbym porównać do drzewa, które raz zasadzone rośnie i owocuje całkowicie niezależnie ode mnie. Tak jak drzewo owocuje, tak klient którego nakłoniłem do rejestracji przyczyni się do powiększania moich przychodów.

Wieczne prowizje z niektórych programów partnerskich , przykładowo złotych myśli również wchodzą w skład mojego portfela przychodów. I także przyczyniły się do tego, że niewiele straciłem na awarii serwera. Sam się zdziwiłem gdy po 2 dniach nie działania mojej głównej strony złożono kilka zamówień na ebooki.
---

inwestycje, programy partnerskie, pp, partner, portfel inwestycjny


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

7 komentarzy:

 1. Rozsądne inwestowanie to sztuka, czasami rzeczywiście trzeba trochę szczęścia, ale może się to opłacić!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ryzyko zawsze istnieje, a w przypadku inwestycji jeszcze bardziej. Bo nie zawsze to może finansowo wypalić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam czytac takie wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresował mnie bardzo ten wpis! Nie zatrzymuj się i rób swoje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy i interesujący wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wiele tutaj ciekawych wpisów! polecam

  OdpowiedzUsuń
 7. Artykuł bardzo dobry ! zresztą jak zawsze :)

  OdpowiedzUsuń