poniedziałek, 30 maja 2011

Jak osiągnąć sukces w programach partnerskich?

Jak osiągnąć sukces w programach partnerskich ?

Autorem artykułu jest Maciej MatysikW artykule zawarte są praktyczne porady w jaki sposób czerpać pieniądze z programów partnerskich. Dowiecie się jak skutecznie sprzedawać produkty/usługi oferowane w danym PP....
Pisząc „program partnerski” pod żadnym pozorem nie mam na myśli programów typu pieniądze za czytanie emaili, czy 2gr za kliknięcie w banner... Prawdziwy program partnerski oferuje uczciwe wynagrodzenia i może przynieść duże zyski oczywiście pod warunkiem że włożymy w niego dużo „efektywnej” pracy. Co to znaczy efektywnej i jak sprawić żebyśmy i my mogli zacząć czerpać pieniądze z pp ?

Podstawowa sprawa zanim zabierzemy się za jakikolwiek program partnerski to zadanie sobie pytania czy mamy na to czas i odpowiednią motywacje. Wiele osób błędnie sądzi że w pp można zarabiać leżeć do góry brzuchem i tylko od czasu do czasu coś zrobić. Tak nie jest ! Działanie w programach partnerskich można porównać w pewnym stopniu do normalnej pracy – im więcej czasu i wysiłku w niego włożymy tym więcej może przynieść on nam pieniędzy. Z tym że w PP zyski przychodzą zwykle dużo później tak więc jeśli liczymy na to że po dwóch tygodniach będziemy zbijać na tym kokosy możemy dać sobie spokój...

Gdy już jesteśmy pewni że nie porzucimy naszego przedsięwzięcia po miesiącu-dwóch nie widząc zysków możemy przejść dalej. Jaki PP wybrać? Najlepiej taki który oparty jest na interesującej nas branży, w takiej której posiadamy ponad przeciętną wiedzę. I teraz ważne – NIGDY nie promuj produktu/usługi którego samemu byś nie kupił/a ponieważ z jednej strony nie będziesz wstanie skutecznie go promować a po drugie zachwalanie rzeczy która naszym zdaniem jest mało wartościowa jest zwykłym wprowadzaniem ludzi w błąd a wręcz oszustwem. Ja dla przykładu rozpocząłem sprzedaż abonamentu CNEB dopiero gdy zapoznałem się z zawartością tego serwisu i stwierdziłem że jest to prawdziwa kopalnia wiedzy o e-biznesie. Tak więc dla podsumowania:
1)Zainteresuj się Programem Partnerskim w branży którą się interesujesz
2)Najpierw kup i zapoznaj się z produktem który chcesz sprzedawać i dopiero jeśli uznasz go za wartościowy zacznij promocję

Na działalność w programie partnerskim jeśli chcemy uzyskać jakiekolwiek rezultaty powinniśmy poświęcać przynajmniej godzinę dziennie. Stworzenie strony www lub jeśli już ją posiadamy umieszczenie na niej informacji o danym produkcie to pierwszy krok. Ważne żeby oferta która będzie zachęcać ludzi do kupna była dobrze napisana zgodnie z zasadami copywritingu. Warto zapoznać się z artykułami na ten temat lub komuś zlecić napisanie dobrej oferty. W takiej ofercie ważne jest aby nie opisywać głównie właściwości produktu lecz skupić się na tym jakie potencjalne korzyści może przynieść danej osobie kupno tej rzeczy. Druga sprawa to zdobycie listy mailingowej np. poprzez oferowanie krótkiego kursu w zamian za zapisanie się.

Zyski z programów partnerskich nie osiąga się od razu tak więc nie należy zrażać się do tego na samym starcie.... Powoli, powoli ale do celu... ;)

Artykuł ten oparłem na wiedzy zdobytej w genialnym e-booku Krzysztofa Abramka (jest on najskuteczniejszym pod względem sprzedaży partnerem CNEBPoints) „Zostań SuperPartnerem”, zawarte są tam praktycznie wszystkie niezbędne informacje i tym jak skutecznie zarabiać w Programach Partnerskich. Gorąco go polecam ;)

Programy partnerskie w których uczestniczę i które szczerze polecam:
-Złote myśli – sprzedaż e-booków
-CNEBPoints – sprzedaż abonamentu CNEB

---

Maciej Matysik zajmuje się e-biznesem - e-marketingiem w małych i średnich firmach.

Jego blog z wieloma użytecznymi artykułami oraz kursami znajdziecie pod adresem e-marketing.net.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz