czwartek, 22 lipca 2010

Programy partnerskie

Program partnerski to rodzaj współpracy, pomiędzy firmą oferującą swe produkty lub usługi w Internecie, a innymi firmami lub osobami prywatnym. Te firmy lub osoby nakręcają sprzedaż produktów i usług w zamian za prowizję od każdej sprzedaży.

Zazwyczaj polega to na rejestracji w wybranych programach partnerskich. Następnie, po rejestracji uzyskujemy dostęp do specjalnych linków, banerów czy inny materiałów do umieszczenia na swoich stronach lub do rozsyłania pocztą email. Gdy ktoś dokona zakupu po kliknięciu naszego, specjalnego linku, otrzymamy prowizję.

Programy partnerskie umożliwiają zarabianie każdemu właścicielowi strony internetowej lub bloga. Najtrafniejszą decyzją będzie promowanie, na własnej stronie, produktów i usług związanych tematycznie z treścią witryny.

Obecnie na polskim rynku działają setki różnych programów partnerskich. Można dzięki temu zarabiać sprzedając najróżniejsze produkty i usługi: usługi finansowe, książki, ebooki, ubrania, szkolenia, produkty spożywcze i wiele innych rzeczy.

Prowizje w programach partnerskich są bardzo różne. Za wirtualne produkty jak ebooki czy szkolenia internetowe, mogą sięgać 50% ceny, w przypadku tradycyjnych produktów, zazwyczaj nie przekraczają 5-10% ceny.

Zarobki w programach partnerskich zależą od popularności stron internetowych partnera, oraz intensywności innych jego działań. Dla przykładu, mały blog zarobi na jakimś programie partnerskim kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca, a duży i popularny portal kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

O zarabianiu w programach partnerskich można przeczytać w tych oto publikacjach: "Zostań SuperPartnerem!" i "Programy partnerskie w praktyce".

Lista kilku ciekawych programów partnerskich znajduje się na prawym pasku tego bloga. W przyszłości opiszę najciekawsze z nich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz